Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Testy‚bodovačka‚DÚ‚místo hráče

 
 
DDÚ BŘEZEN
 
Věž z prázdných 0,5l PET lahví

Podstatou úkolu je postavit na sebe na rovné, pevné podložce co nejvíce PRÁZDNÝCH plastových lahví vody Saguaro z prodejny Lidl (tento typ je podmínkou, mám to s ním vyzkoušené, navíc bych nerad viděl prázdné lahve od slazených limonád :-) ), a to vždy v pořadí: hrdlo-hrdlo, dno-dno, hrdlo-hrdlo atd. Za každou úspěšně postavenou lahev se přičítají dva body do bodovací soutěže (nepočítá se základna!). Pro kontrolu postačí fotografie s věží a obličejem dítěte (nejlépe z větší dálky :-D ) zaslaná na WhatsApp, případně ukázaná na mobilu samotným hráčem, a to do konce března! Prosím především zručné a vynalézavé tatínky, aby iniciativu nechali na hráčích a nepokoušeli se vymýšlet nějaké "zlepšováky", díky! 
 
 
 
 
 
 
 

enlightenedDDÚ prosinecenlightened

 

Dobrovolný domácí úkol (prosinec 2016) - valení mince mezi prsty

Cílem tohoto úkolu je zvládnutí převalení jakékoliv mince aktuální české platné měny celkem třikrát okolo celé dlaně (na obou rukách) tak, jak je to znázorněno v závěru tohoto videa (přenos z malíčku na ukazováčkem je možný pouze za pomoci palce):

 

enlightenedvideo se Slideboardem k nahlédnutí zde enlightened

:

 https://www.youtube.com/watch?v=OS4u7jYXkEQ&t=9s

 
 
smileyDDÚ LISTOPADOVÉsmiley
 
Cílem dobrovolného domácího úkolu je naučit se a předvést před trenérem tři základní triky s moderním jojem. Jedná se o tuto trojici:
 
 
 
 
- s "obyčejným" jojem tyto triky pravděpodobně není možné předvést, nicméně "lepší" jojo určené k těmto začátečnickým trikům je údajně možné sehnat za cenu kolem 100 Kč v kterémkoliv hračkářství.

Výsledky testování a bodovačky září 2016

 

Výsledky bodovací soutěže za měsíc září k nahlédnutí zde:

http://hcenergie2005.websnadno.cz/bodovacka_05_-_zari_16.doc

enlightenedDDÚ na měsíc říjen 2016enlightened 

Cílem dobrovolného domácího úkolu je půlminutové udržení létajícího draka ve vzduchu, přičemž do oblak ho musí dostat samotný hráč, nikdo mu nesmí aktivně pomáhat (dovoleno je pouze ústně poradit). Coby důkaz poslouží půlminutový záznam na mobilní telefon, na kterém musí být patrný i samotný vzlet.

 

Výsledky testování a bodovačky srpen 2016

 

 

http://hcenergie2005.websnadno.cz/bodovacka_05_-_srpen_16.doc

 

 

enlightenedDDÚ na měsíc září 2016enlightened 

Cílem tohoto úkolu je udržet ve vzduchu žonglováním tři TENISOVÉ míčky po dobu minimálně deseti vteřin. Viz video: https://www.youtube.com/watch?v=eT9IMn-GvYY .

Pravidla bodovačky na sezónu 2016-2017

http://hcenergie2005.websnadno.cz/bodovaci_soutez_16-17.pdf

enlightenedUpozornění trenéra

Pokud hráč získá v rozmezí třiceti kalendářních dnů (nikoliv jednotlivých měsíců) celkem 5 minusových bodů za úklid v šatně, následující týden (pondělí až neděle) bude povinen odnášet si bezpodmínečně hokejovou výstroj po každém tréninku domů.

enlightenedMísto hráče v kabině 2005enlightened   

                 

V horní polici:     holeně, helma, rukavice,                                                   V bedýnce: triko, kraťasy, tepláky, bunda, tenisky,
na tyči:                 ramínka s ribanem, zápasové stuplny, ručník,                                   švihadlo, tenisák, (balón),
na háčkách:          vesta na ramínku, na vestě lokty, supensor na                                     případně čisté nepoužité ponožky,
                             něm mohou být tréninkové stulpny, kalhoty,                    vedle bedýnky: pantofle.
na lavici:              brusle, otevřená vypláchnutá láhev, ponožky,
                             případně přes tréninkové stulpny.                   
 
Gólmani: v horní polici, rukavice, maska, na tyči: ramínka s ribanem, ručník, na háčkách: vesta na ramínku, suspensor, kalhoty.
Na boční lavici, betony s bruslemi. Obsah bedýnky je totožný.    
 
Ukládání směřuje k tomu,
aby hráčům,-ce, když mají skoro každý den trénink, aby jim věci uschnuly. V případě propoceného trika z rozcvičovny je samozřejmé, že jej hráči,-a, nedají do bedýnky ale pověsí na další ramínko, kde nám uschne a do bedýnky jej uloží poté... 
Ramínek je v kabině dostatek. Na zápasové stulpny dostali kalhotová ramínka s úchytkami.  
 

Ručníky, dresy ani jiné mokré věci nedáváme přes tyč. Tyč rezaví a následně stejným způsobem zanechává otisky na těchto věcech na ní sušených. Hlavně na světlých dresech se tyto "sušící" skvrny vyjímají.

Připomínáme také, pravidelné praní těchto věcí.

Žádáme rodiče o spolupráci a součinnost. Počítáme, že nám v tomto budete nápomocni. 
Děkujeme realizační tým
 
 
A takto ne, to jsme teprve začali:
  
 

Nový DDÚ na únor

Zadání:

Postavit hranici z 20 ks sirek na hrdle 0,5l lahve za 2 minuty a to tak, že jednotlivá patra hranice tvoří vždy 2 sirky a jednotlivá patra se ukládají příčně jedno na druhé

Pro možnost opravy – mají hráči v jednom termínu 2 pokusy – každý s časovým limitem 2 minuty.

Plastovou lahev je třeba si cca z ½ naplnit vodou – kvůli stabilitě – hrdlo lahve musí být před stavbou řádně utřené a usušené

Hráči si termín "zařizují" sami, přičemž variantami jsou doby před i po tréninku. Hráčům je vyhrazena vždy jen JEDNA pětiminutovka před tréninkem a JEDNA pětiminutovka po tréninku (pokud to bude z časových důvodů možné a nebudou po sobě následovat tréninky 04 a 05), to znamená, že pokud bude zájem ze strany více hráčů, musí se mezi sebou vždy domluvit a řešit úkol společně. Pokud se hráči nepodaří stavbu realizovat ani na druhý pokus, může si požádat o nový termín.


 

Nový DDÚ leden

TANGRAM
 
Tangram je nejstarší známý mechanický hlavolam pocházející ze staré Číny. Skládá se ze sedmi částí, tzv. "tanů", které dohromady tvoří čtverec. Můžete z něj však složit i mnoho jiných obrazců. Následující šablonu vytiskněte na bílém papíru (nejlépe na čtvrtce) a jednotlivé geometrické obrazce rovně podle hran vystřihněte. Poté se pokuste sestavit tři obrazce - kočka, vrána, žebrák. 
 
Realizace: Každý řešitel s sebou na libovolný trénink do konce ledna přinese nůžky a 3 ks nevystřižených šablon. Během časového limitu PĚTI MINUT pak musí všechny tři šablony rozstříhat a složit (v libovolném pořadí) všechny tři obrazce. Hráči si termín "zařizují" sami, přičemž variantami jsou doby před i po tréninku. Hráčům je vyhrazena vždy jen JEDNA pětiminutovka před tréninkem a JEDNA pětiminutovka po tréninku (pokud to bude z časových důvodů možné a nebudou po sobě následovat tréninky 04 a 05), to znamená, že pokud bude zájem ze strany více hráčů, musí se mezi sebou vždy domluvit a řešit úkol společně. 

šablony:

http://hcenergie2005.websnadno.cz/tangram_obrazce.png

http://hcenergie2005.websnadno.cz/tangram__sablona.jpg

 

 
 DDÚ na měsíc prosinec 2015:

 

Cílem úkolu je poskládání pravidelné pyramidy z 28 víček od PET lahví tak, aby se sousední víčka v patře vzájemně nedotýkala (viz. obrázek). Základna je tvořena sedmi víčky, v každém vyšším patře je pak vždy o jedno víčko méně tak, aby vrchol pyramidy tvořilo jen jedno víčko. Na úspěšné splnění úkolu je stanoven časový limit 70 vteřin!

DDÚ na měsíc listopad 2015
 
DOMINO EFEKT:
Cílem úkolu je vytvoření tzv. "dominového efektu", tedy sestavení řetězu postavených dominových kostek. Pak stačí povalit první kostku, která při svém pádu povalí jednu sousední dominovou kostku atd. Takto postupně popadají všechny kostky. Krom klasických dominových kostek můžou být libovolně použity i jiné pomůcky (kuličky, provázky, kelímky...), podmínkou však je, že použita musí být minimálně jedna sada dominových kostek (tedy 28 kusů) a výsledný efekt musí trvat minimálně 5 a maximálně 8 vteřin, na sestavení pak hráči mají maximálně 10 minut.

Domácí dovednostní  úkol na říjen

crying"Rubikova kostka"crying

webový odkaz od trenéra na toto video: https://www.youtube.com/watch?v=79RIhnwiFFw  

 
 
Bodovací soutěž způsob hodnocení:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Výsledky bodovací soutěže za měsíc září:
 
 
Výsledky testování hráčů v měsíci září:

http://hcenergie2005.websnadno.cz/testovani_05_-_zari_15.doc

 
Domácí úkol na září:
 
 
podrobnosti upřesníme...
 
 
Výsledky bodovací soutěže za měsíc srpen:
 
 
 
Výsledky testování hráčů v přípravném období:
 
 
 
 
TOPlist